Vuoden 2010 yleisöäänestys
Yleisöäänestyksessä on kaksi sarjaa: Vuoden kotimainen artisti ja Vuoden ulkomainen artisti. Äänestäminen tapahtuu tekstiviestillä. Äänestysviesti maksaa 0,80€ / kappale. Äänestää voit Soneran, Elisan, Kolumbuksen, DNA:n, Saunalahden ja TeleFinlandin liittymillä. Äänestys päättyy 1.2.2010.
Kotimaisen artistin äänestäminen: EMMAKOTI (välilyönti) NUMERO, numeroon 173175.
Ulkomaisen artistin äänestäminen: EMMAULKO (välilyönti) NUMERO, numeroon 173175.
Näin äänestät omaa ehdokastasi:
EHDOKKAASI (väli) NUMERO numeroon 173175. Esim. EMMAKOTI 9 tai EMMAULKO 1.
Anna Abreu
Just A Pretty Face? on valovoimaisen Anna Abreun kolmas studioalbumi
Anna on maamme suosituin poptähti, jonka kahta edellistä levyä Anna Abreu (2007) ja NOW (2008) on myyty yhteensä yli 140 000 kpl. Hänet on palkittu vuoden naissolisti -Emmalla jo kahdesti, vuosina 2007 ja 2008. Annan singlet End Of Love, Ivory Tower, Are You Ready, Vinegar sekä Silent Despair ovat kaikki soineet Suomen radioiden listakärjissä.
Anna Abreu on ehdottomasti maamme valovoimaisimpia esiintyjiä. Nuoresta iästään huolimatta hänen kunnianhimonsa sekä palo esiintyä ja laulaa ihmisille on aivan omaa luokkaansa.